• Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniej udekorowaną salę"

• Najpiękniej udekorowaną salą na Święta Bożego Narodzenia została sala kl. VIII„b”.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała sala kl. IV i V.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i doceniamy ogrom pracy włożony w piękne udekorowanie sal !!!

• Rozstrzygnięcie konkursu na „Ekologiczny stroik bożonarodzeniowy”

Kategoria "klasy I-III"

miejsce I - Zofia Kwasek i Emilia Zasępa

miejsce II - Maciej Gajzler, Kamila Ćwik

miejsce III - Julia Gola, Martyna Bujacz

wyróżnienie - Nadia Ciesielska, Maja Rudzka, Agata Juszczak

Kategoria "klasy IV-VIII"

miejsce I - Oliwia Szwed

miejsce II - Julia Nita

miejsce III - Julia Juszczak, Jan Szwedzik

wyróżnienie - Weronika Rybak

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

• Świąteczna magia wkroczyła do naszej szkoły z początkiem grudnia, wraz z pierwszymi dekoracjami świątecznymi.Oprócz tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych w tym roku zaproponowaliśmy uczniom klas ósmych przygotowanie wianków świątecznych.

Zwyczaj ten, podobnie zresztą jak dekorowanie choinki, przywędrował do naszego kraju z Niemiec. Ważną rolę odegrał tu pewien niemiecki pastor i nauczyciel, który chcąc udekorować świetlicę szkolną, ozdobił zwykłe drewniane koło świecami. Tak powstał prototyp wianka, który obecnie nazywamy adwentowym. Ten tradycyjny rodzaj dekoracji świątecznej jest u naszych sąsiadów wciąż bardzo często praktykowany. Wieniec adwentowy, to wieniec ozdobiony czterema świecami. W każdą niedzielę adwentową począwszy od pierwszego tygodnia grudnia przybywa na wianku po jednej świecy. W ten sposób wieniec towarzyszy domownikom przez cały adwent, by finalnie stanowić część bożonarodzeniowej dekoracji. W tradycji anglosaskiej jeden wianek ozdabiał drzwi wejściowe, a drugi znajdował swe miejsce na stole. Polacy coraz bardziej cenią sobie wianki świąteczne i chętnie dekorują nimi zarówno domy, jak i biura. Najczęściej znajdziemy je na stołach np. z lampionem pośrodku, czy zawieszone na ścianach. Dość rzadko zawieszamy je na drzwiach.

• Podróż do Kenii :)

• Byliście kiedyś w Kenii? Bo my już TAK. 16 grudnia odbyło się kolejne spotkanie szkolnych Eurofaniaków – otwartych na kulturę, zwyczaje i tradycje innych krajów, nie tylko tych europejskich. Dziś z pomocą pana Maćka Kędziora poznaliśmy niezwykłą Bilhę Muhoya, która opowiedziała nam o swoim rodzinnym kraju, jakim jest Kenia – państwie położonym w Afryce Wschodniej. Mimo ewidentnych różnic kulturowych, potrafiliśmy znaleźć tak zwany wspólny mianownik. I gdzie go znaleźliśmy? Oczywiście w edukacji Kenijscy uczniowie też nie mają łatwo – mnóstwo prac domowych, pytani prawie co lekcja, duża ilość sprawdzianów, a lekcje trwają od 7.00 do 17.00. Łączymy się w bólu. Bilha Muhoya zaskoczona też była, gdy po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w polskiej Wigilii. W Kenii bowiem świętują dopiero 25 grudnia. Czy stroją choinkę? Czy przychodzi do nich Święty Mikołaj? W większych miastach, gdzie globalizacja dociera znacznie szybciej, można kupić zielone drzewko i spotkać jakiegoś Mikołaja, natomiast na terenach wiejskich tego typu zwyczaje jeszcze nie dotarły… To była wspaniała lekcja kulturowa, którą otworzyliśmy kolejne okienko na świat.

• Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową"

• Przedszkolny konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową” został rozstrzygnięty.Wszystkie prace były oryginalne. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Lista zwycięzców:

I miejsce Marcel Mielczarek

II miejsce Piotr Kowalski

III miejsce Zuzanna Stankiewicz.

Wyróżnienia:

Zofia Wolska, Jakub Nita oraz Antoni Hałat.

Nagrody pocieszenia:

Liliana Hałat, Natalia Szwed, Wiktoria Nożownik, Oliwia Rudzka oraz Magdalena Dzwonkowska.

• Rozstrzygnięcie konkursu "ANIOŁ NIE TYLKO BIAŁY"

• Szkolny konkurs na pracę przestrzenną, pt. "Anioł nie tylko biały" został rozstrzygnięty. Wszystkie prace były oryginalne i piękne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Gratulujemy!

Lista zwycięzców:

Kategoria kl. I-III