• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI

• 11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii Polski. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości społeczność ZS-P w Stobiecku Szlacheckim uczciła ten dzień w szczególny sposób.

W przeddzień listopadowego święta naszej Ojczyzny w dniu 10 listopada 2022 r. odbyła się w szkole uroczysta akademia w trakcie, której wszyscy jej uczestnicy dumnie odśpiewali w całości Hymn Narodowy. Oprawę słowno - muzyczną przygotowali uczniowie kl. VII pod opieką pedagogów. Część artystyczną uświetniły także indywidualne występy uzdolnionej wokalnie młodzieży naszej szkoły. Pięknie przygotowana dekoracja i okolicznościowe stroje dały wyraz temu wielkiemu świętu w 104 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Naród Polski.

Uroczystość przypomniała nam, że w tym zabieganym życiu, warto stanąć na chwilę, wspomnieć naszych rodaków, bo dzięki Nim jesteśmy WOLNI. By człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Warto pamiętać o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

Dziękujemy społeczności szkolnej za udział w wydarzeniu a wszystkim, którzy pracowali nad przygotowaniami apelu gratulujemy kreatywności.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości: p. Bogumiła Auguścik, p. Jolanta Kucharska, p. Iwona Staszczyk i p. Marta Zaręba.

• Halloween’owe szaleństwo

• W czwartek 27.10 naszą szkołę odwiedzili niepowtarzalni goście m.in. duszki, diabełki, potworki, czarownice. Chętni uczniowie zaprezentowali się w fantastycznych makijażach i przebraniach. Było strasznie i wesoło - po prostu Halloween’owe szaleństwo.

Uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowali z tej okazji Słodką Kawiarenkę dla całej społeczności szkolnej.

Przedszkolaki również odwiedziły kawiarnię, w której Panie zakupiły dla nich wybrane słodycze za pieniążki pozyskane z organizowanych w przedszkolu kiermaszy.

• Wycieczka do teatru

• 26 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, aby obejrzeć spektakl pt.: „Trzy Świnki”, w którym tematem przewodnim była odwaga i przyjaźń. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia.