• SZLACHETNA PACZKA

• W tym roku po raz czwarty zaangażowaliśmy się w Szlachetną Paczkę. Nie ukrywamy, że hojność naszych uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników Komendy Powiatowej w Radomsku przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a tygodnie intensywnych przygotowań, zbierania funduszy, kompletowania kolejnych paczek i robienia zakupów zakończyły się… pełnym sukcesem! W tym roku pomogliśmy Panu Kazimierzowi. Udało się przygotować wspaniałą paczkę.

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Dziękujemy Darczyńcom za przygotowanie prezentów, które sprawiły Panu Kazimierzowi wiele radości.

Dziękujmy za ogromne poświęcenie i zaangażowanie.

• Projekt "Zaproś mnie na swoją lekcję"

• 8 i 9 grudnia uczniowie ze szkolnej drużyny EUROFAN wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez ekipę młodych ludzi z różnych zakątków świata. Tematem spotkania było Chile – państwo w Ameryce Południowej. Rodowita mieszkanka tej części kontynentu – fantastyczna i pełna energii Gabi - podzieliła się z nami różnymi ciekawostkami dotyczącymi tego kraju. My już wiemy, jakie krajobrazy możemy tam spotkać, w jakie gry grają dzieci, jak wyglądają uczniowie, ile lat się uczą, jaki mają język, wyznanie itd. Uczniowie mieli również okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami z języka angielskiego. Najpiękniejsza była jednak puenta, która wybrzmiała na dzisiejszym spotkaniu: Nieważne jak bardzo jesteśmy różni, ważne jest to – jak wiele nas łączy. Bo w różnorodności jest siła!

• MIKOŁAJKI

• 6 grudnia, jak wszyscy dobrze wiecie, Mikołaj Święty chodzi po świecie. Dzieci go lubią i uwielbiają, na prezenty dzielnie czekają.
              Przyjechał dziś do nas z workiem pełnym prezentów i dużą dawką dobrego humoru. Rozmawiał z dziećmi i zachęcał, aby były grzeczne, słuchały rodziców i nauczycieli.    Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami.
              Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości.

• "PRZEDSZKOLAKU ŚWIEĆ ODBLASKIEM"

• Policjanci z radomszczańskiej komendy wraz ze Starostwem Powiatowym w Radomsku wręczyli drobne upominki naszym przedszkolakom w ramach akcji „Przedszkolaku świeć odblaskiem".

Przeprowadzili krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasadności używania elementów odblaskowych, szczególnie poza miastem, ponieważ właśnie tam często brakuje oświetlenia dróg i chodników.

Dzieci przywitały policyjnego Mikołaja miłym uśmiechem i obiecały, że będą nosić odblaski.

• "PACZUSZKA DLA MALUSZKA"

• Od 6 grudnia w naszej szkole po raz pierwszy ruszamy ze świąteczną akcją „Paczuszka dla maluszka”, której celem jest zbiórka artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka oraz hospicjach w całej Polsce.

Zapraszamy do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę. Każdy z nas może zostać Przyjacielem Życia, przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, chusteczki nawilżane itp.

Akcja trwa do 22 grudnia 2021 r.

Dzięki Wam na twarzach wielu dzieci i ich mam zagości w te Święta uśmiech.

Dobrze jest pomagać!

• KONKURS "JESIENNY WIANEK" ROZSTRZYGNIĘTY

• Szkolny konkurs na pracę plastyczną pt. "JESIENNY WIANEK" został roztrzygniety. Nasi uczniowie jak zawsze wykazali się ogromną kreatywnością, a ich prace zachwycały wszystkich na szkolnej wystawie. W dniu dzisiejszym zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy oraz gratulacje.

• OGÓLNOPOLSKA AKCJA "TUSZ DO PAKI"

• Nasza szkoła chętnie włącza się w pomoc najsłabszym, więc i tym razem przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji - „Tusz do paki”.

Dzisiaj w szkole pojawiły się plakaty informacyjne oraz specjalnie oznaczone pudełka, do których można będzie wrzucać przez cały rok szkolny zużyte tusze z drukarek atramentowych.

Zebrane odpady zostaną przekazane do recyklingu, a uzyskane środki przekazane na zakup karmy dla zwierząt ze schronisk.

Zachęcamy do udziału w akcji, segregując śmieci, dbamy o nasze środowisko naturalne, a dodatkowo możemy pomóc napełnić miski potrzebującym zwierzętom.

A więc działajmy!

Zadbajmy o mieszkańców schronisk!

• "ANDRZEJKI"

• Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją- św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

Dlatego 30 listopada Samorząd Uczniowski wspólnie z klasą VII pod opieką p. Ilony Bakalarz, p. Magdaleny Janson – Zielińskiej oraz p. Jolanty Kucharskiej przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów ZSP w Stobiecku Szlacheckim.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Uczniowie przygotowali również pyszne babeczki i rogaliki z wróżbą. Wszystkim dopisywały humory, a przepowiedziana przyszłość może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.