• Ścianka wspinaczkowa

• Wspinaczka to dla dzieci świetny pomysł na hobby i spożytkowanie czasu. Wspinanie jest świetną zabawą, oczywiście często po przełamaniu pierwszego strachu. To sport, który uczy myśleć, a pokonując bariery swojego lęku dziecko nabiera pewności siebie.

Dnia 25 listopada grupa "Biedronki" wybrała się na ściankę wspinaczkową znajdującą się w Hali Sportowej w Radomsku. Dzieci pod okiem instruktora próbowały swoich sił we wspinaniu, wykazując się dużą odwagą i determinacją. Ciekawą atrakcją okazało się huśtanie na linach. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale.

• Laboratoria Przyszłości

• Na zajęciach dodatkowych z programowania i robotyki uczniowie poznali Photona i jego możliwości. Photon to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, ułatwia poznawanie podstaw programowania.

Dzieci nauczyły się programować roboty tak, by wykonywały zadania takie jak zmiana koloru, jazda po wyznaczonej trasie, wydawanie dźwięków zwierząt oraz wyrażanie emocji. Ustawiliśmy także tor przeszkód i urządziliśmy wyścigi.

Wszystko to odbywało się w najbardziej atrakcyjnej formie - poprzez zabawę.

Roboty otrzymaliśmy w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Zajęcia odbyły się 16 i 17 listopada.

• ROBOTYKA

• Dzieci kochają LEGO i roboty. Możliwość zbudowania i zaprogramowania własnego robota to dopiero frajda! 15 listopada dzieci grup przedszkolnych Sówki i Biedronki oraz z kl. I uczestniczyły w bezpłatnych zajęciach z robotyki przeprowadzonych przez trzy miłe Panie z firmy Edu.Klocki. Miały możliwość uczyć się poprzez dobrą zabawę oraz wybudować własnego robota wyposażonego w różne, specjalne czujniki. Zabawa ta dostarczyła dzieciom wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Była to także nauka logicznego myślenia oraz dobrej pracy zespołowej.

Serdecznie dziękujemy firmie #EduKlocki i zapraszamy częściej.

• JESIENNY LAMPION

• W czwartek 10 listopada odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie pt. „Jesienny lampion”. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za zaangażowanie.