• AKTUALNOŚCI

            • DZIEŃ KUNDELKA

            • 29 października nasze przedszkole obchodziło Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci wraz z paniami miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych i matematycznych. Wysłuchały opowiadania,

              w którym bohaterem był piesek. Na koniec dzieci wykonały różne prace plastyczne, nie zabrakło również zdjęcia na tle „pieskowej budy”.

            • ROBOTYKA

            • Tydzień Kodowania już dawno za nami, a nam tak się spodobało, że kodujemy i programujemy dalej. Dzieci z grupy „Myszki” i uczniów klasy I spotkała dziś miła niespodzianka – instruktorzy z firmy Edu.Klocki z Radomska przeprowadzili zajęcia z robotyki.

              Podczas zajęć młodzi programiści mieli możliwość konstruowania robotów z klocków Lego, poznali zasady i etapy programowania. To były warsztaty w nowym wymiarze – klocki Lego rozwijają nie tylko sprawność manualną, ale kształtują umiejętność kreatywnego myślenia. Zajęcia z robotyki to doskonały czas na spędzanie czasu, na rozwijanie zainteresowań i pasji. Te wyjątkowe działania dostarczyły dzieciakom sporej dawki wiedzy, nowych umiejętności i zabawy.

            • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SPÓDNICY

            • Elegancko i wesoło, tak właśnie można określić dzień 29 października w naszej szkole. Tego właśnie dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Spódnicy, który wypada 30 października. My zmodyfikowaliśmy trochę nazwę i specyfikę tego święta i dołożyliśmy krawat lub muszkę, żeby chłopcy także mogli świętować. Każdy uczeń oraz nauczyciel odpowiednio ubrany został nagrodzony słodkim upominkiem przez Samorząd Uczniowski.

              Dziękujemy za udział we wspólnym świętowaniu !!!

            • PANI JESIEŃ

            • Wyjątkowy Gość odwiedził w środę naszych uczniów w świetlicy szkolnej. To Pani Jesień przyniosła kosz pełen darów. Były tam wielobarwne liście, trawa, orzechy i owoce kaliny.

              Wszystkie dary jesieni zostały wykorzystane przez uczniów do pracy plastycznej polegającej na wypełnianiu konturów obrazków związanych z aktualną porą roku. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a efekty pracy dzieci zachwycają wyjątkową kreatywnością.

            • Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszy Różaniec"

            •  

              Kończy się październik – miesiąc różańcowy. Wiele osób uczestniczyło w tym nabożeństwie. Również i dzieci były zaangażowane w odmawianie różańca. Oprócz tego dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszy Różaniec” – forma i materiał wykonania różańców była dowolna. W konkursie wzięło udział 30 dzieci. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, koralików, pomponów, mas plastycznych, drewna,muszelek, zakrętek, masy solnej, bibuły, chleba, makaronu, itd. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, jednak udało się wyróżnić 16 najpiękniejszych różańców. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

              Oto lista dzieci, które wykonały najpiękniejsze różańce:

              1.Iga Kaszuwara

              2.Feliks Szymański

              3.Franciszek Szymański

              4.Maciej Gajzler

              5.Amelia Wójcik

              6.Julia Żak

              7.Anna Furmańczyk

              8.Agata Juszczak

              9.Maciej Kotlarek

              10.Emila Minecka

              11.Emilia Zasępa

              12.Jan Szwedzik

              13.Julia Frydrychowska

              14.Julia Juszczak

              15.Ernest Szczakowski

              16.Nikola Kubik

              Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

               

            • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

            • Dnia 28 października 2021 r. uczniowie klasy pierwszej oficjalnie dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej. W tym dniu złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać o książki, czerpać z nich wiedzę i zostali pasowani na czytelnika. Poznali zasady korzystania ze szkolnej biblioteki oraz dowiedzieli się, jakie korzyści płyną z czytania. Swoją wiedzę o bajkach i baśniach mogli sprawdzić, rozwiązując zagadki czytelnicze. W nagrodę wszyscy otrzymali Wyprawki Czytelnicze podarowane przez Instytut Książki w ramach Kampanii Społecznej „Mała Książka - Wielki Człowiek”. Na koniec każdy uczeń wypożyczył w bibliotece swoją pierwszą książkę.

            • AKCJE CHARYTATYWNE

            • Zachęcamy wszystkich do udziału w akcjach charytatywnych organizowanych w naszej szkole pod hasłem „KUP PAN SZCZOTKĘ" oraz „PODAJ MYDŁO!”

              „KUP PAN SZCZOTKĘ" polega na zbiórce szczoteczek i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

              Akcja „PODAJ MYDŁO!” polega na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy.

              Każdego dnia 1400 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych. Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej.

              Dur brzuszny, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce.

              Wszystkich, którzy zechcą dołączyć się do akcji prosimy o przynoszenie mydeł i szczoteczek do oznakowanego pojemnika na terenie szkoły.

              Akcje trwają do 31 GRUDNIA 2021.

            • Bądźmy EKO - zbierajmy opakowania po kleju!

            • Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „BĄDŹ EKO ZBIERAJ PUSTE TUBKI”. Po uzbieraniu 120 opakowań kleju AMOS szkoła otrzyma 30 nowych tubek. Dzięki powtórnemu wykorzystaniu opakowań wspieramy ochronę środowiska.

              Kupując klej AMOS wspierasz PROGRAM DOŻYWIANIA DZIECI PAJACYK

              Puste opakowania proszę wrzucać do oznakowanych pojemników na terenie szkoły.

              Akcja trwa do końca roku szkolnego.

            • #CodeWeek2021 – podsumowanie

            • W piątek 22.10 zakończyliśmy działania związane z Europejskim Tygodniem Kodowania, który w bieżącym roku odbywał się pod hasłem „Programiści są wśród nas!”. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu! Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

              Dzieci kodowały online i offline, było wiele zabaw na dywanie, gier logicznych, a także robotyka. W przygotowanie Tygodnia Kodowania w naszej placówce zaangażowało się wielu nauczycieli oraz uczniowie kl. V uczęszczający na kółko programistyczne. Z całą pewnością będziemy kontynuować nasze zajęcia z kodowania, ponieważ to autentycznie wspaniałe wyzwanie.

            • Dzień Edukacji Narodowej

            • Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Ładzice Krzysztof Ciupiński, Pani Sekretarz Aleksandra Ratecka, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice uczniów klasy pierwszej. W przygotowaniu uroczystości brali udział chętni uczniowie klasy 5 i 7. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

              Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała kolorowym ołówkiem Pani Dyrektor Monika Adamowicz.Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej ZSP w Stobiecku Szlacheckim. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem: Urszuli Pietruszki, Anny Szwedzik, Ilony Bakalarz.

            • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            • Dzień 11.10.2021 był lekcją demokracji dla uczniów naszej szkoły, którzy wybierali tego dnia Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas I-VIII świadomie dokonywali wyboru spośród 10 kandydatów, którzy przez dwa tygodnie prezentowali siebie i zachęcali do głosowania.

              Po zliczeniu głosów mamy wybrany nowy Samorząd Uczniowski na rok 2021/2022:

              Przewodniczący - Szymon Chrzanowski

              Zastępca przewodniczącego - Kajetan Szczakowski

              Skarbnik -Kamil Górecki

              Sekretarz -Adam Zawalski

              Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy !!!

            • Wycieczka do Torunia

            • W dniu 12.10.2021 r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły brali udział w wycieczce do Torunia. Piękna architektura starego miasta, tajemnicze zakamarki, niezwykłe kształty bram, okien i dachów zainspirowały wszystkich uczestników wycieczki. Na Rynku Staromiejskim — najstarszej części miasta widzieliśmy trzy pomniki: symbol Torunia — XIX-wieczny posąg Mikołaja Kopernika, statuetkę flisaka otoczonego przez żaby nawiązujące do toruńskiej legendy oraz pomnik osiołka zbudowany na pamiątkę pręgieża. Ciekawą atrakcją była również Krzywa Wieża, której odchylenie od Pionu wynosi 1,4 metra, Katedra Świętych Janów — tu został ochrzczony Mikołaj Kopernik. Na kościelnej wieży zawieszony jest Tuba Dei (Trąba Boża) — jeden z najstarszych i największych dzwonów średniowiecznych w Polsce. W Domu Legend Toruńskich mile zaskoczyło nas połączenie interaktywnego muzeum i teatru z udziałem publiczności. Następnym punktem programu były zajęcia w Żywym Muzeum Piernika. W odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni odbyła się produkcja pierników według starych receptur. Pierniki, po wypieczeniu zabraliśmy na pamiątkę. Ostatnią atrakcją naszej wycieczki był seans w Planetarium. Znaleźliśmy również chwilę na zakup pamiątek i pierników.

            • "Szach - mat"

            • W piątek, 8 października, chętni uczniowie klasy IV i V wzięli udział w pierwszych warsztatach szachowych organizowanych w ramach projektu „Szach mat” Mikrogranty Gminy Ładzice 2021. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora – pana Przemysława Rączkowskiego spotkały się z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony uczniów. Nauka gry w szachy w wieku szkolnym wpływa wszechstronnie na rozwój naszych podopiecznych. Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem, uczą się i doskonalą swoje umysły. Zapraszamy do obejrzenia FOTOrelacji i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!

            • ZIELONE POGOTOWIE

            • Blisko rok temu powstała zielona rabata na placu szkolnym przy parkingu. Posadzone rośliny wymagają wciąż opieki. W tym tygodniu Zielone Pogotowie z klasy IV wkroczyło do akcji, której celem było wypielenie rabaty. Uczniowie praktycznie uczyli się odróżniać rośliny ozdobne od chwastów. Młodzi ogrodnicy pracowali z dużym zaangażowaniem, a przy okazji podglądali życie w ogrodzie.

            • DZIEŃ OŚMIORNICY

            • 8 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ośmiornicy. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziła pięknie udekorowana sala, imitująca wnętrze oceanu. Dzieci tego dnia brały udział w zabawach ruchowych oraz pląsach przy muzyce. Wszystkie grupy wykonały prace plastyczną pt. „Ośmiornica Złośnica”.

            • Stypendia Wójta za wybitne osiągnięcia w nauce

            •  

              5 października był bardzo ważnym dniem dla uczniów naszej szkoły. Jak co roku, wójt Krzysztof Ciupiński, docenił ich starania i z tego tytułu wręczył im stypendia. Stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2020/2021 otrzymało 28 uczniów.

              Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

            • 4 października po raz trzeci w naszej szkole zorganizowany został DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Zachęcała ona do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

              W czasie lekcji i przerwy międzylekcyjnej Patrole Egzaminacyjne w składzie: Szymon Chrzanowski, Adam Zawalski, Eliza Motyka, Łucja Kuś, Wiktoria Kil i Filip Syrówka, przeprowadzili egzamin. Każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na pięć wylosowanych pytań, zdobyła tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz specjalny certyfikat. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

              Koordynatorzy: Anna Kolmasiak i Aneta Stankiewicz – Rup.

            • "Manufaktura Słodyczy" w Żarkach

            • 30 września dzieci z grup "Biedronki" i "Myszki" wybrały się na wycieczkę do "Manufaktury Słodyczy" w Żarkach. Pierwszą atrakcją były warsztaty pizzy w Restauracji Przystań Leśniów. Dzieci miały możliwość skosztować własnoręcznie wykonaną pizzę.

              Następnie wybraliśmy się do Manufaktury Słodyczy, gdzie dzieci zapoznały się z tradycyjnym procesem powstawania karmelków i lizaków. Przedszkolaki mogły spróbować jeszcze ciepłych słodyczy i własnoręcznie stworzyć lizaka.